Agencja Pracy Kołobrzeg tel. 533 024 116

Artykuł miesiąca artykuły

Koszt utrzymania Ukrainca , organizacja pracy , zatrudnianie cudzoziemców, goście z Białorusi, praca dla pań z Ukrainy , praca dla Ukraińców.

Czy toż świadczy koniec pracy dla Ukraińców w Polsce?

Agencja Pracy Kamień Pomorski tel. 533 024 116

W Polsce z kilku lat odnotowywaliśmy wzrost liczby pracowników z Ukrainy. Zatrudnianie cudzoziemców broniło się nie tylko modne, ale również funkcjonalne. W Polsce stopa bezrobocia maleje, jest jeszcze bardzo możliwości pracy, i jedni Polacy niechętnie zabierają się pewnych zajęć, które nie dostarczają im innych dochodów. Uszczerbki na rynku pracy docierała do tej chwili właśnie praca dla Ukraińców – składa się jednak, że koszt utrzymania Ukraińca rośnie, gdyż traktują oni jeszcze popularniejsze wymagania. Nie definiuje to natomiast, że zatrudnianie cudzoziemców w Polsce nie będzie korzystało nadal miejsca. Ukraińców mogą bowiem zastąpić goście z Białorusi czy także Azjaci, jakich jest u nas jeszcze więcej.

zamów kuriera Expres poczta

Agencja Pracy Kamień Pomorski tel. 533 024 116

Obecnie nie tylko Ukraińcy chcą u nas pracować!

Praca dla Ukraińców jest w rodzimym świata czymś normalnym – nie brakuje tu osób, które przybywają zza granicy, aby uzyskać wyższe pensje niż w domowym świata i zejść w zacisznym miejscu. Odpowiednie rozwiązanie są także goście z Białorusi. O ile przez pewny czas Ukraińcy oraz goście z Białorusi byliśmy dość niewielkie wymagania finansowe, dziś ich ceny muszą wzrastać. Domagają się bowiem takich samych warunków jak Polacy a wcale zabezpieczonych umów o pracę. Polscy właścicielowi nie mają przecież wyjścia, ponieważ rąk do produkcji brakuje w wszystkiej dziedziny. W szczególności istotna jest książka dla pań z Ukrainy, które są sumienne i chętnie interesują się w powierzane im cele. Praca dla pań z Ukrainy obejmuje głównie branżę handlową, tkacką, gastronomię lub usługi hotelarskie. Oddaje się jednak, że zatrudnianie cudzoziemców coraz częściej stanowi i inne nacje – w szczególności Azjatów, których pojawia się u nas jeszcze bardzo. W Polsce można spotkać już pracowników z Indii, Nepalu czy Wietnamu.

Agencja Pracy Kamień Pomorski tel. 533 024 116

Koszt utrzymania Ukraińca

Ukraińcy nie chcą iść zbyt najmniejsze stawki, wymagają odpowiedniego zaplecza socjalnego, często także mieszkania lub dowozu do produkcji. Dla pracodawców są to ogromne wydatki. Praca dla pań z Ukrainy, kiedy oraz dla mężczyzn ujawnia się droższa niż w przypadku zatrudnienia Polaków. Problemem mogą ujawnić się także formalności – pan musi złożyć oświadczenie o chęci zatrudnienia człowieka z Ukrainy, załatwić kilka formalności, i mimo wszystko, praca dla Ukraińców może posiadać jedynie charakter czasowy. Wyjściem z sprawie jest delikatna organizacja pracy, taka jak https://www.europework.pl/, która realizuje na gruncie całego świata. Pośredniczy ona w zatrudnianiu Ukraińców, dzięki czemu wysoce ogranicza formalności, dostarczając wykwalifikowaną kadrę, bez konieczności poszukiwania pracowników na samodzielną rękę. Jedynym brakiem jest konieczność opłacenia prowizji. Tak naprawdę, a jeśli pracodawca weźmie pod rozwagę wszystkie wydatki i procedury połączone z płaceniem takich pracowników na samodzielną rękę, koszt utrzymania Ukraińca przez organizację pracy nie nie składa się wysoki. Jeżeli to komuś zależy na etapie, organizacja funkcji jest właściwie jedynym wyjściem.

Agencja Pracy Kamień Pomorski tel. 533 024 116

Zatrudnianie Azjatów składa się tańsze?

Alternatywą dla Ukraińców są Azjaci. Organizacje pracy coraz częściej pośredniczą w zatrudnianiu także pracowników z Indii czy Wietnamu. W chwili tej nie ma rozbudowanych formalności związanych z polecaniem tego modelu pracowników, Dodatkowo podkreślają się oni pewnym podejściem do produkcji, skłonnością do zostawania po godzinach oraz niewygórowanymi oczekiwaniami finansowymi. W moc przypadkach koszt utrzymania Ukraińca przewyższa koszt dopuszczenia do produkcji Azjaty. Dodatkowo Ukraińcy w grupy chcieliby otwarcia rynku działalności w Niemczech, gdzie można znacznie bardzo zarobić, Polskę traktując jedynie przejściowo. Brak Ukraińców polscy pracodawcy będą potrzebowaliby uzupełnić, ponieważ sami Polacy z pewnością nie będą ludzie we wszystkich branżach, wykazujących niedobory pracowników. Może już w 2019 roku wzrośnie liczba pracowników z Azji, jacy będą jeszcze chętniej brani przez polskich pracodawców – dopiero okaże się, czy będą posiadali duże zagrożenie dla Ukraińców.

Agencja Pracy Kamień Pomorski tel. 533 024 116

Zobacz również Pracownicy z Azji są skuteczni i tani.</a

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments